10 Şubat 2013 Pazar

Galaxy s3 mü iphone 4s mi ??


Son zamanların en hararetli çekişmesine hazır mısınız? Apple'ın amiral gemisi iPhone 4S mi yoksa Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S3 mü? Hangisi daha iyi?

03/07/2012 21:30
Samsung Galaxy S3'ü daha önce Samsung Galaxy S2 ve HTC One X ile karşılaştırmıştık. Şimdi de sizlerden gelen istekler doğrultusunda Samsung Galaxy S3'ü, iPhone 4S ile karşılaştırıyoruz.
Bu karşılaştırmayı oyun ve internet editörümüz Murat Sağlam ile beraber yaptık. Kendisi 64GB'lık beyaz iPhone 4S kullanıcısı ve iOS'u da bayağı seviyor.
Karşılaştırma yaptığımız telefonda iOS 6 Beta 2 yüklü. Yani Siri'nin veSafari'nin son sürümleri mevcut. Kullandığımız Galaxy S3'de en son güncelleştirmeyi yaptığımız bir telefon. Yaklaşık 1.5 aydır kullanılıyor ve komple dolu denebilecek seviyede. Telefonlar tamamen günlük kullanım modunda. Yani karşılaştırmamız ve gözlemlerimiz hiç bir sentetik karşılaştırmaya dayalı değil, tamamen günlük kullanıma yönelik olacak.
Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S'i tasarım, teknik özellikler ve donanım, yazılım, ekran, kamera ve batarya başlıkları altında karşılaştırdık. Yazılım kısmında iOS ve Android tartışması olmasın diye Siri ve S-Voice'u ayrıca cihazların WEB performanslarını karşılaştırdık. 
İki telefonu da güneş ışığı altında kullandık. Nokia 3310 bile karanlıkta yazıları net okutur. Önemli olan güneş altındaki performansları. Tabi video çekim kalitesinden, fotoğraflara kadar yine pek çok karşılaştırma kriterini sizler için gerçekleştirdik. 
Kazanan kim mi? Esasında bunu siz belirleyeceksiniz. Çünkü herkesin tercihleri farklıdır. Fakat biz uzlaştık ve kararımızı verdik. İyi seyirler.